No tā kas notika sastingst asinis. Pie miruša cilvēka zārkā ielika kameru un pusotru gadu filmēja notiekošo

Zinātnieki pirmo reizi ar kameru iemūžināja līķa sadalīšanās procesu pusotra gada laikā. Tas, ko viņi redzēja, var šokēt jūtīgus cilvēkus: visu šo laiku mirušais veica kustības.

Parasti cilvēka reakcija uz līķi ir izteikts riebums. Kā apliecina kognitīvais antropologs Paskāls Buajēsavā grāmatā “Reliģijas izskaidrošana”, visām zināmajām kultūrām raksturīgas idejas par mirušo ķermeņu piesārņojošo un nepatīkamo sadalīšanas procesu. Mēs cenšamies pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no šī briesmīgā objekta, nododot to zemei, ugunij vai jūrai.

Lasi arī: Zodiaka zīmes, kuras 2020. gadā gaida pārmaiņas. Variet sagaidīt, gan bērniņu, gan sēras…

Varbūt ar to izskaidrojams fakts, ka ķermeņa sadalīšanās process 17 mēnešu garumā pirmo reizi tika detalizēti dokumentēts tikai 21. gadsimtā.

Pētījums notika Austrālijas eksperimentālo tafonomisko pētījumu centrā. Šī ir vienīgā pētniecības iestāde dienvidu puslodē, kas pēta cilvēku ķermeņu sadalīšanās procesu dabiskos apstākļos.

Zinātnieki uzstādīja automātisko kameru, lai dienā tā katru pusstundu uztvertu šo bēdīgo skatu. Kā precizēts izdevumā ScienceAlert, filmēšana turpinājās 17 mēnešus.

Šķir otru lapu, lai uzzinātu, kas tieši notika

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru