Šī kaķa priekšā pat policijas priekšnieki noņēma cepures un salutēja. Kad izlasīju ko viņš paveica, biju mēma

Japānā noticis interesants atgadījums – Tojamas pilsētas policijas departaments uz vienu dienu svinīgi par savu vadītāju iecēlis kaķi vārdā Koko, jo pūkainais zvēriņš izglāba cilvēka dzīvību, vēsta Japānas sabiedriskā raidorganizācija NHK.

Pagājušā gada vasarā kāda vietējā iedzīvotāja ieraudzīja, ka kaķis neatraujoties raugās pilsētas apūdeņošanas kanāla virzienā. Sieviete pamanīja, ka dzīvnieks vēro vecāku vīrieti, kurš guļ bezsamaņā. Glābējiem, kas ieradās notikuma vietā, izdevās vīrieti dabūt pie samaņas.

Apbalvošanas ceremonijas laikā Koko bija ietērpts policijas formā un galvā bija naģene. Kaķis savu amata zvērestu apzīmogoja ar ķepu, svinīgi “solīdams arī turpmāk būt modrs pastaigu laikā”. Viņa piedalījās arī ceļu satiksmes drošības stundā vienā no Tojamas pilsētas pamatskolām.

Lasi vēl: Maijā šajā datumā gaidāms ”Mēness aptumsums un Asins mēness”. Pat krāna ūdens būs maģisks

Lūk, vēl viens aizkustinošs stāsts par kaķu apbrīnojamo gudrību.

2015. gadā nomira runcis Tama, kurš bija iecelts par Japānas Kiši provinces dzelzceļa stacijas vadītājs. Apbedīšanas ceremonijas laikā, kas notika saskaņā ar sintoisma kanoniem, kaķis tika paaugstināts līdz dievības statusam. Pirms Tamas iecelšanas amatā reģionālā dzelzceļa līnija cieta zaudējumus, un pēdējais darbinieks staciju pameta gadu iepriekš, bet viss mainījās, kad par dzelceļa vadītāju iecēla Tamu.

Dzīvnieka varēja lepoties ar trīskrāsainu akotu, un staigājot pa platformu dzelzceļa darbinieka formas tērpā, uzreiz kļuva slavens. Lai apskatītu slaveno kaķi, Kiši provincē ieradās tūristu pūļi no visas Japānas. Pērkot suvenīrus, viņi deva spēcīgu impulsu vietējā biznesa attīstībā.

Pateicoties kaķim, cilvēku skaits, kas izmantoja Kisigavas dzelzceļa līnijas pakalpojumus, pieauga par 55 tūkstošiem. Tas vietējai ekonomikai deva 1,1 miljardu Japānas jenu pieaugumu. Par šādiem sasniegumiem 2013. gadā Tama tika nominēts Vakajamas elektriskā dzelzceļa (“Wakayama Electric Railway”) viceprezidenta amatā.

loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru