Šis bērns kliedza diennakti no sāpēm. Iemesls kļuva skaidrs, kad ātrās palīdzības ārsti atvēra ledusskapi

Visi bērni raud. Un, ja lieliem bērniem noskaidrot raudu iemeslu nav pārāk grūti, tad saprast, kāpēc raud jaundzimušais, nav nemaz tik viegli.

Sākumā vecākiem nav vienkārši saprast, kāpēc radu viņu mazais bērns. Bet ikdienā atrodoties ar bērnu kopā, māte sāk atšķirt bērna raudas pēc intonācijas, skaļuma un ilguma.

Pašas spēcīgākās emocijas jebkuram cilvēkam izraisa bads, sāpes un bailes. Tāpēc šajos gadījumos mēs dzirdēsim pašu skaļāko un histēriskāko raudāšanu no jaundzimušo puses.

Jaunā māmiņa Lusinda pamanīja, ka viņas divu nedēļu vecias dēls uzvedas diezgan dīvaini. Bez acīm redzama iemesla bērns sāka raudāt bez apstākas un nekas viņam nevarēja palīdzēt. Tās nebija izsalkuša bērna raudas, iemesls slēpās citur. Kad mazulim parādījās apsārtusi āda, Lusindai radās trauksme.

Nākamajā dienā saprotot, ka raudas nemazinās, bet bērnam kļūst arvien sliktāk, māte izsauca ātro palīdzību. Tikai paskatoties uz mazuli, ārsti to ātri aizveda uz slimnīcu! Pēc spinālās punkcijas pārbaudes, eksperti konstatēja smagu listeriozu meningītu.

Īsi sakot, ziņas bija vairāk nekā negatīvas. Sliktākais bija tas, ka šī infekcija ietekmē smadzenes. Parasti risks saslimt ar listeriozu meningītu rodas tad, kad māte kaut ko nepareizi ēd līdz dzemdībām.

Izrādās, par nelaimes iemeslu kļuva gaļas pusfabrikāti: šķiņķis, desa, arī siers. Produkti, kas tiek pasniegti un uzglabāti aukstā veidā (t.i., netiek pakļauti termiskai apstrādei).

Listērija ir baktēriju veids, kas izsauc šo meningītu, un šī baktērija mīl šādus produktus un spēj izdzīvot zemās temperatūrās. Pieaugušajam tas nav bīstams, bet bērnam, īpaši jaundzimušajam, imunitāte vēl nav spējīga tikt galā ar to.

Lai pārliecinātos par pārtikas nekaitīgumu uz bērnu, grūtniecei pilnīgi viss ir termiski jāapstrādā. Par laimi, Lusindas bērns tika izglābts.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru