Tētis ietekmē meitas dzīvi vairāk kā mamma. Mammai nav pa spēkiem aizstāt vienīgo un nozīmīgāko vīrieti meitas dzīvē

Lielākajā daļā ģimeņu par prioritāti liekas,ka audzināšanā galvenā loma ir mammai.Ar puišiem tā arī ir – mammas loma ir ārkārtīgi svarīga, bet meitenēm attiecības ar tēti bieži kļūst par stūrakmeni.

Lai kā mamma necenstos, viņai nav pa spēkiem aizstāt vienīgo un nozīmīgāko vīrieti meitas dzīvē.

Tēvs ir svārīgs meitas emocionālajai meitas attīstībai.

Vajadzīgā uzmanība un sirsnīgā mīlestība sniedz meitenei  drošības un komforta sajūtu, pašapziņu un pašpārliecinātību. Un tas ietekmē sievišķību un pašvērtējumu, panākumus daiļā dzimuma nākotnē. Priekš mīloša tēta meita būs vienmēr pati-pati, viņa lepnums un dvēseles gaisma.

Sajūtot tik ļoti vajadzīgo tēta mīlestību meitene aug un sajūt vīrieša uzmanību, cieņu, pieklājību un mīlestību. Šādi augošajai meitenei ir mazāk baiļu un viņa zina kā pareizi pieņemt laipnību un mīlestību, ko viņa jau ir guvusi  bērnībā.

Lasi vēl: Dzīves ilgums esot atkarīgs no mēneša, kurā esi dzimis

Kadēļ tētis ir svarīgs no praktiskā viedokļa

Pieaugušas meitenes ar “stiprāku dzimumu” psiholoģiskā attieksme pret saskarsmi un uzvedības programmām, nākotnes pavadones izvēle lielā mērā ir atkarīga no meitas attiecībām ar tēvu. Tātad, ja meitenes tuvumā nav tēta (viņa aug bez tēta vai viņš ļoti tiek noņemts no izglītības), tad nākotnē ir liela varbūtība, ka viņa uztvers vīriešus kā “svešiniekus”.

Attiecības ar tēvu ietekmē arī attiecības ar naudu. Aizvainojums, neapmierinātība un nepateicība  pret vecākiem, kā arī nepietiekamas cieņas trūkums pret viņiem bloķē pozitīvo plūsmu, kas var ietekmēt personas finansiālo labklājību. Attieksme ar  tēvu veido mērķus un nosaka, cik viegli cilvēkam izdodas nopelnīt naudu, sasniegt panākumus dzīvē un karjerā.

Tētis jau pašā sākumā jaiesaista meitas audzināšanā.

Daudzi pētījumi un to rezultāti liecina, ka tēti , kuri savu bērnu turēja tūlīt pēc piedzimšanas, turpināja vairāk spēlēties ar saviem augošajiem bērniem un rūpēties par viņiem nākotnē.

Jaunā un  gādīgā tēta loma pozitīvi ietekmē ģimenes attīstību. No viena pētījuma rezultātiem ar zīdaiņiem, kuru tēvi aktīvi iesaistījās viņu audzināšanā, motoriskās un garīgās attīstības testos bija augstākās atzīmes.

Citā pētījumā atklājās, ka šie mazuļi ir  sociāli atsaucīgāki. Laulāto starpā ir mazāka berze un viņiem ir mērķa vienotība un vienošanās lēmumu pieņemšanā, ja viņi abi aktīvi piedalās bērna audzināšanā.

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru