Tēva vecums būtiski ietekmē bērna veselības stāvokli. Ir paaugstināts risks šādai vecuma grupai

Mediķi nenogurstoši turpina atkārtot, ka nav ieteicams atlikt grūtniecību, jo ar vecumu palielinās iespēja piedzimt bērnam ar pataloģijām. Tiesa, šīs rekomendācijas, kā likums, tiek attiecinātas tikai uz sievietēm.

Tikmēr jaunākie JapānasTohoku universitātes zinātnieku pētījumi parādīja, ka šie ieteikumi ir aktuāli arī vīriešiem, jo tēva vecumam ir ne mazāka nozīme attiecībā uz pēcnācējuveselību.

Speciālistu grupa, kuru vadīja profesors Noriko Osumi, salīdzināja trīs mēnešus vecu mājas peļu sēklinieku audu paraugus ar vidējā un senioru vecuma (no 12 mēnešiem un vecākiem) paraugiem. Šādu peļu dzīves ilgums labos apstākļos ir divi līdz trīs gadi.

Eksperti pētīja DNS epiģenētiskās izmaiņas, kuras izpaužas gēnu ekspresijā (ietekmes stiprumā), kas ir atbildīgi gan par normālu attīstību, gan slimību veidošanos. Gēnu ekspresijasrezultātā tiek izjaukts līdzsvars, jo daži gēni kļūst pārāk aktīvi, bet citi, gluži pretēji, “izslēdzas”.

Salīdzinošās analīzes rezultāti parādīja, ka peļu spermā līdz ar vecuma palielināšanos (vidējāunsenioru vecumā),bijapaaugstināts modificētā histona olbaltumvielu daudzums.

Vienlaikus tā daudzums tieši ietekmē jaundzimušo pelēnu komunikāciju un radatās traucējumus. Jo lielāks modificētā histona olbaltumvielu daudzums, jo lielāks ir neiroloģisko traucējumu attīstības risks.

Lasi vēl: Šī meitenīte piedzima svarā kā coca-colas mazā bundžiņa(346gramus). Ārsti ar visiem spēkiem pūlējās mazo dzīvībiņu glābt.

Tādējādi speciālisti secināja, ka tēva vecums ietekmē pācnācēju veselību: bērniem, kas dzimuši vecāka gada gājuma vīriešiem -ir paaugstināts risks saskarties ar neiroloģiskām slimībām tādām kā autisms, ADHD (uzmanības deficīts), kā arī mācīšanās grūtībām.

Avots:

zen.yandex

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru