Zemes ģeomagnētisko parādību zinātnisks skaidrojums
Kosmosa laika apstākļu rezultātā uz Zemes notiek magnētiskās vētras, magnetosfēras un substrāta ģeomagnētiskā aktivitāte. Pēdējie pēc būtības ir teritoriāli un visvairāk saistīti ar Zemes magnētiskajiem poliem, savukārt magnētiskās vētras ietekmē visu planētu.
Tā sauktos sprādzienus uz saules, astrologi sauca par saules vēju, kas attēlo plazmas izstarošanu no galvenā siltuma un enerģijas avota mūsu galaktikā.
Pēc fiziķu domām, saules vējam ir neitrāla iedarbība, jo tā sastāvdaļas ir vismazākās elektroniskās daļiņas: protoni, elektroni un alfa daļiņas. Bet tie pašas Saules un citu Saules sistēmas planētu magnētiskā lauka ietekmē noved pie Zemes magnetosfēras svārstībām.
Lasi vēl: Vai ir vērts saglabāt ģimeni bērna dēļ. Izlasot šo tu visu sapratīsi!
Pašam Zemes magnētiskajam laukam ir adatas forma, kuram ir saplacināta forma saulainajā pusē, un pēc tam tā pāriet iegarenā formā, kas var stiepties līdz Mēness orbītai.
Mūsdienu astronomi ir noskaidrojuši, ka magnētiskās vētras ir atkarīgas no 11 gadu saules aktivitātes cikla. Maksimālajā periodā vētru skaits var sasniegt līdz 50 gadā, bet minimālās Saules aktivitātes periodā – ne vairāk kā divas. 2019. gads bija saules aktivitātes vidū.
Avots:
Pseido zinātniskā valodā ietērpti murgi.
[…] Tīmekli pāršalc ziņa par gaidāmo saules aptumsumu šī gada decembrī […]
[…] Lasi vēl: Tīmekli pāršalc ziņa par gaidāmo saules aptumsumu šī gada decembrī […]