Mūžībā aizsaukta labi zināmā Vaira Paegle. ”Rakstu manas mātes vārdā, lai paziņotu ka Vaira aizgāja mūžībā”

Pēc atgriešanās Latvijā iesaistījās politikā, 1998. gadā Vaira Paegle bija viena no Tautas partijas dibinātājām un tika ievēlēta 7. Saeimā, kā arī strādāja 8. Saeimā un 9. Saeimā par ministriem kļuvušo partijas biedru vietā.

1999. gada Latvijas prezidenta vēlēšanās Tautas partija viņu izvirzīja kā savu Valsts prezidenta kandidāti, bet toreiz tika ievēlēta V. Vīķe-Freiberga.

Tautas partijā V. Paegle bieži ir bijusi iekšēja opozicionāre, kas iebildusi daudzām sabiedrībā nepopulārām partijas iniciatīvām un kritizējusi partijas dibinātāja A. Šķēles lielo ietekmi partijā. Intervijā “LA” viņa savulaik sacīja, ka Saeimā redz deputātu intereses “aiz katra likumprojekta komata”.

2009. gada oktobrī V. Paegle izstājās no partijas un Saeimā turpmāk darbojās kā pie frakcijām nepiederoša deputāte. 2010. gada janvārī viņa pievienojās Pilsoniskajai savienībai. Pēc nesekmīgas kandidēšanas uz 10. Saeimu politiskās apvienības “Vienotība” sarakstā V. Paegle paziņoju par aiziešanu no politikas un atgriezās uz dzīvi ASV.

NDI (National Democratic Institute) Vašingtonā programmu ietvaros Vaira Paegle ir apmācījusi sievietes politiķes Kosovā, Kuveitā, Serbijā un Jordānijā, kā arī piedalijusies vairakās augsta līmeņa darba vizītēs Tuvojos Austrumos, ieskaitot Gazas joslā, raksta la.lv

Viņai ir piešķirta “Daugavas Vanagu” zelta nozīme, ģenerāļa, prof. Sniķera piemiņas medaļa par nopelniem valsts labā, LR Ministru prezidenta Atzinības raksts, Aizsardzības ministra medaļa, kā arī atzinības raksti no ASV Kongresa delegācijas NATO asamblejā, Konektikutas štata gubernatora un galvenā prokurora, ASV Zemkopības departamenta un Kuveitas.

Rosīgi sekojot notikumiem Latvijā, vēl pērn maijā Vaira Paegle atsūtīja “LA” viedokli par toreiz aktuālo LELB likumprojektu, kurā mudināja deputātus beigt praksi ar likumiem dalīt latviešu tautu divās daļās.

2018. gada beigās ASV grāmatnīcās nonāca Vairas Paegles piecu gadu laikā tapusī grāmata “Brīvības ērkšķi. Trimdinieka atgriešanās Latvijā”. Autore cerēja, ka tā kādreiz varētu iznākt arī latviešu valodā, bet angliski to rakstījusi tāpēc, ka tā paredzēta tai trimdas pēcteču paaudzei, kura vairs nerunā latviski.
“Vaira tiks kremēta un urnu glabāsim Latviešu Brāļu Kapos Katskiļos (Ņujorkas Štatā, ASV), vēsta meita Laila.

Avots:

COMMENTS

Pievienot komentāru